LED šviesos terapija

LED šviesos procedūra – tai vienas iš fototerapijos metodų, kurio sukeliami pokyčiai odoje priklauso nuo naudojamos šviesos bangos ilgio –  415 nm (mėlyna), 630 nm (raudona) ir 830 nm (infraraudonieji spinduliai). Skirtingo bangos ilgio šviesa prasiskverbia į audinius nevienodai ir sukelia įvairų biologinį poveikį. Kartu arba atskirai naudojant mėlyną ir raudoną šviesas bei IR spindulius efektyviai mažinama acne ir randeliai, paspartinamas žaizdų, pooperacinių randų gijimas, atkuriamas odos stangrumas, sumažėja raukšlės, oda tampa skaisti ir gyvybinga. Procedūros padeda ir odos raudonio, kuperozės mažinimui. LED šviesos terapija atliekama „Medi+derma“ kompanijos prietaisu – kauke „Spectrum Mask“.

Mėlyna šviesa (415 nm) – šio bangos ilgio šviesa naudojama lengvo ir vidutinio sunkumo paprastiesiems spuogams – jau po pirmųjų procedūrų pastebimas uždegiminių bėrimų (papulių ir pustulių) sumažėjimas, kadangi stabdomas C. acnes bakterijos dauginimąsis. Taip pat mėlyna šviesa sutraukia poras, normalizuoja odos riebalavimąsi, ramina sudirgusią odą.

Raudona šviesa (630 nm) – skatina fibroblastų veiklą. Šios ląstelės atsakingos už dermos baltymų ir glikozaminoglikanų produkciją. Todėl atkuriamas odos stangrumas, mažėja raukšlės ir randeliai. Šio spektro šviesa gerina odos paviršiaus vientisumą, pagreitina lėtinių žaizdelių ir odos gijimą po lazerinių, cheminio šveitimo procedūrų. 

Infraraudonieji spinduliai (830 nm) – įšildo audinius ir sukelia šiluminius efektus: greitėja mikrocirkuliacija, skatinama medžiagų apykaita ir jos produktų bei toksinų pasišalinimas, pagerėja ląstelių laidumas, mityba ir deguonies pasisavinimas. 

Procedūra neatliekama:

nėštumo metu, vartojant fotosensibilizuojančius vaistus (pvz. tetraciklinai, izotretinoinas ir t.t.), sergant sistemine raudonąja vilklige, akių ligomis, migrena, epilepsija, onkologinėmis ligomis, esant odos infekcijoms.

LED šviesos terapijos trukmė ir kaina:

30 min., 22 Eur. LED šviesos terapija bet kokios veido procedūros metu – 15 Eur.

Rekomenduojamas kursas:

8 – 12 procedūrų 1 – 2 kartus per savaitę.


LED šviesos terapija yra neinvazinė ir atsistatymo nereikalaujanti procedūra, kurią galima atlikti visus metus. Nesukeliamas odos sudirgimas, paraudimas, šerpetojimas ar kitos reakcijos todėl nesutrikdoma įprastinė veikla, o procedūrą galima atlikti ir per pietų pertrauką.