Apsauga nuo saulės

Apsauginė kosmetika nuo saulės. Kokie produktai man labiausiai tinka?

2020-05-07

Apsauginių priemonių nuo saulės pasiūla išties didelė. Kaip išsirinkti tinkamą produktą? Pagal savo odos ir tos dienos poreikius pasirenkame mums patogiausią kosmetinę priemonę, turinčią SPF filtrą – kremą, purškiklį, skystą pudrą, BB kremą, sausą pudrą, losjoną ar kt. Svarbu, kad pasirinktas produktas būtų patogus panaudoti kelis kartus per dieną (jei prireiks) ir turėtų reikiamą apsaugos nuo saulės faktorių (SPF). Amerikos dermatologų draugija (AAD) visiems profilaktiškai rekomenduoja SPF30 ir daugiau.

Dažnai savo sudėtyje SPF filtrų turinčios įprastos dieninės priemonės – kremai, BB, CC kremai, skystos ir sausos pudros – nėra tikroji apsauga nuo saulės. Būnant su šiomis priemonėmis apsaugos lygis dienos eigoje mažėja, bet kažkiek išlieka. Todėl jos tinkamos naudoti lauke būnant trumpą laiką, prabėgom. Tikroji saulės kosmetika – kremai, losjonai, purškikliai, stikai ir t.t. suteikia aukštą ir tikrą apsaugą nuo saulės tad tinka ilgą laiką būnant lauke. Dažniausiai gamintojai turi atskiras būtent tokių produktų linijas.

Pasitepus/ pasipurškus/ pasidažius priemone su SPF filtru po 2 – iejų valandų jos efektyvumas būna ženkliai sumažėjęs. Todėl, kad apsauga būtų maksimali ir iš tikrųjų apsaugotų nuo žalingų UV spindulių, priemonę reikia kas 2 valandas panaudoti iš naujo arba dienos eigoje naudoti skirtingas priemones su SPF. Pavyzdžiui, ryte atlikdama sau makiažą pasitepi pudrą su SPF, o dienos eigoje, kad apsaugą išlaikyti aukštą, naudoji kitą priemonę su SPF (pvz. purškiklį), kuri tinkama naudoti ant makiažo. Kai ruošiamės eiti į lauką ir apsaugą reikia „atšviežinti”, pereiname per veidą su šiuo produktu ir voilà.

Išskyriau kelias populiariausių kosmetikos produktų su SPF grupes, kad geriau suprastumėte priemonės paskirtį ir kiek ji iš tikrųjų apsaugo nuo žalingų UV spindulių:

Kasdienėje odos priežiūros rutinoje naudojamas produktas (dažniausiai po toniko ir/arba serumo).

Tai nėra tikroji apsauga nuo saulės. Apsaugos lygis dienos eigoje mažėja, bet kažkiek išlieka. Todėl tinka naudoti lauke būnant trumpą laiką, prabėgom. Reikia papildomo produkto apsaugos palaikymui.

Tai yra kasdienė odos priežiūra, produktas su atspalviu naudojamas ryte. Jo užduotis lengvai maskuoti, palaikyti odos drėgmę, dažniausiai turi ir antioksidacinių, anti-age savybių. Šios priemonės tinkamos toms, kurios nori „neapkrauti“ odos, atrodyti gaiviai.

Tai nėra tikroji apsauga nuo saulės. Apsaugos lygis dienos eigoje mažėja, bet kažkiek išlieka. Todėl tinka naudoti lauke būnant trumpą laiką, prabėgom. Reikia papildomo produkto apsaugos palaikymui.

Tai makiažo priemonė, skirta maskuoti. Tinka toms, kurios mėgsta makiažą, nori paslėpti odos netobulumus, atrodyti  lygios odos. Svarbiausia tokių produktų paskirtis – dekoratyvinė, o ne apsauginė.

Tai nėra tikroji apsauga nuo saulės. Apsaugos lygis dienos eigoje mažėja, bet kažkiek išlieka. Todėl tinka naudoti lauke būnant trumpą laiką, prabėgom. Reikia papildomo produkto apsaugos palaikymui.

Produktai skiriasi konsistencija – nuo riebesnių kremų, kurie tinka sausai odai iki lengvų gelių, priimtinesnių riebios odos turėtojams. Kokybiškos priemonės visada dar bus papildytos antioksidantais, kurie mažina žalingą UV poveikį ląstelėms. Kai kurios priemonės yra atsparios vandeniui ir gali turėti atspalvį. Sudėtyje tiek fiziniai, tiek cheminiai filtrai. Suteikia plačią apsaugą nuo UVA, UVB, IR-A (infraraudonųjų) spindulių. Gali apsaugoti ir nuo mėlynosios šviesos (HEV).

Tikroji apsauga nuo saulės būnant lauke ilgą laiką.

Priemonės atrodo kaip dezodorantai ir yra tepamos. Naudojimas patogus ir greitas. Perbraukus per norimą vietą sukuria storą apsauginį sluoksnį, kuris „tvirtai“ laikosi. Patogu naudoti lokaliai iškilioms kūno vietoms apsaugoti – nosis, pečiai, ausys. Taip pat kai neįmanoma nusiplauti rankų, kad iš naujo pasitepti, pvz., apsauginiu kremu. Populiarus tarp sportininkų, nes atsparus vandeniui ir prakaitui. Kai kurie tinka ir lūpų apsaugai.

Tikroji apsauga nuo saulės būnant lauke ilgą laiką.

Leidžia greitai atnaujinti apsaugą (ypač patogu vaikams), lengva panaudoti sunkiau prieinamoms vietoms (pvz. nugarai). Tinka purkšti ant makiažo (jei gamintojas taip nurodo). Kokybiškos priemonės visada dar bus papildytos antioksidantais, kurie mažina žalingą UV poveikį ląstelėms. Kai kurios priemonės yra atsparios vandeniui. Sudėtyje tiek fiziniai, tiek cheminiai filtrai. Suteikia plačią apsaugą nuo UVA, UVB, IR-A (infraraudonųjų) spindulių.

Tikroji apsauga nuo saulės būnant lauke ilgą laiką.

Mineralų pagrindo (titano dioksido ir cinko oksido) produktas. Gali būti permatomas ir suteikti tik apsauginę funkciją. Arba gali turėti atspalvį ir ne tik apsaugoti, bet ir maskuoti. Suteikia plačią apsaugą nuo UVA, UVB, IR-A (infraraudonųjų) spindulių. Gali suteikti papildomą apsaugą ir nuo mėlynosios šviesos (HEV). Ši priemonė patogi naudoti kai neįmanoma nusiplauti rankų, kad iš naujo pasitepti, pvz., apsauginiu kremu. Galima naudoti ant makiažo.

Šis produktas labai patogus esant poreikiui apsaugą atnaujinti. Didelis mineralų kiekis suteikia aukštą ir tikrą apsaugą nuo saulės tad tinka ilgą laiką būnant lauke.

Turi atspalvį todėl ne tik apsaugo, bet ir atnaujina makiažą bei papildomai maskuoja. Rekomenduojamas ir patogus apsaugos bei makiažo atnaujinimui dienos eigoje (for touch-ups). Taip pat galima naudoti ir vieną, jei nesiekiame stipraus maskavimo, nes tai nėra makiažo pudra.

Suteikia tikrąją apsaugą nuo saulės.


Teksto autorė: kosmetologė Karolina Ruvelytė