Kosmetikos ingredientai

Traneksamo rūgštis – sprendimas pigmentuotai ir raustančiai odai

2020-08-20

Traneksamo rūgštis (and. Tranexamic acid, TXA) sparčiai populiarėja kosmetikos pramonėje. Tai sintetinė aminorūgštis. TXA galima vartoti peroraliai (per burną), tepti ant odos kaip kosmetines priemones, injekuoti į dermos sluoksnį. Traneksamo rūgštis jau nuo 70‘s naudojama medicinoje kraujavimo (gausios menstruacijos, kraujavimas iš nosies, chirurgija) mažinimui. Todėl kosmetikos produktai su TXA veiksmingai veikia odos raudonį, použdegiminę eritemą (po spuogų likusias rausvas dėmes), padeda esant rožinei (rozacėjai). Taip pat TXA sprendža dar vieną odos problemą –  pigmentines dėmes. Tyrimai rodo, kad  ypač paveikia tokias dėmes kaip melazma, UV spindulių sukelta ir kitokia použdegiminė pigmentacija. Teigiama, kad 3 – 5%  traneksamo rūgštis šviesina pigmentines dėmes taip pat veiksmingai kaip hidrokvinonas. TXA taip pat ramina odą ir stiprina jos apsauginį barjerą.

Kaip veikia TXA? Traneksamo rūgštis slopina plazmino aktyvumą. Dėl to mažėja laisvos arachidono rūgšties ir prostaglandinų bei endotelino-1 lygis ir stabdomi melanogenezės, angiogenezės ir uždegiminiai procesai.

Traneksamo rūgštį saugu naudoti saulėtomis dienomis. Ši medžiaga netgi sumažina odos jautrumą UV spinduliams todėl yra populiari Indijoje ir kitose Azijos šalyse.

Produktai su traneksamo rūgštimi naudojimui namuose:

SESDERMA ampulės HIDRADERM TRX, 5×2 ml

Koncentruota priemonė su traneksamo rūgštimi, hialurono rūgštimi, 4-butil rezorcinoliu, niacinamidu, kurkuminu, vitaminu C. Ampulės turi šviesinamąjį poveikį, padeda mažinti pigmentines dėmes ir suvienodinti odos toną. Taip pat giliai drėkina ir pagerina odos barjerinę funkciją.  Greitai susigeria į odą. Tinka visiems odos tipams net ir jautriai odai.

SESDERMA gelis MELASES TRX, 30 ml

Intensyvus ir koncentruotas depigmentuojantis gelis, padedantis sumažinti dėmes veido srityje, pavyzdžiui, kaktoje, skruostuose, aplink lūpas, atsiradusias dėl nėštumo, UV spindulių poveikio, vaistų vartojimo. Gelis taip pat giliai drėkina ir stiprina odos barjerinę funkciją. Sudėtyje: traneksamo rūgštis, azelaino rūgštis, 4-butil rezorcinolis, niacinamidas, EGCG, migdomosios vitanijos šaknies ekstraktas, pajūrinės pušies žievės ekstraktas. Rekomenduojamas mišriai, riebiai odai.

CELL FUSION C EXPERT kremas TA REPAIR CREAM, 50 ml

Tai regeneruojantis kremas sausai, brandžiai, pigmentuotai odai. Taip pat puiki priemonė procedūrų (pavyzdžiui, stangrinimo ultragarsu, plastinių operacijų, filerių, lazerio) pažeistai odai. Dvigubo ektoino kompleksas ir traneksamo rūgštis slopina uždegimą ir po procedūrų apsaugo nuo raudonio ir použdegiminės pigmentacijos atsiradimo. Pagreitinamas odos atsistatymas ir žaizdų gijimas. Kalninės arnikos žiedų ekstraktas mažina procedūrų sukeliamą patinimą ir mėlynes. Kremas drėkina, atstato odos barjerinę funkciją ir suteikia komforto pojūtį.


Pasikonsultuoti ir įsigyti kosmetikos priemonių galite susisiekę su kosmetologe Karolina Ruv.

Teksto autorė: kosmetologė Karolina Ruvelytė

You Might Also Like