Odos problemos

PMS ir spuogai

2019-02-02

Kiekvieną mėnesį tuo pačiu laiku (7-10 dienų iki menstruacijų) ir atrodo, net toje pačioje vietoje (smakras, žandikaulis, skruostai, kaklas) apsilanko JIE – papulės, pustulės, komedonai. Turinčios acnę, pastebi, kad prieš mm šių „svečių“ stipriai pagausėja. Tačiau ir tas, kurios paprastai džiaugiasi švaria oda, aplanko vienas kitas spuogas. Tokią pablogėjusią odos būklę galima įvardinti „PMS acne“.

Odos būklę tiesiogiai veikia hormonai, kurių lygis viso ciklo metu keičiasi. Likus maždaug savaitei iki mm sumažėja hormono estrogeno ir todėl padidėja odos dehidratacija, o dėl testosterono veiklos suaktyvėja odos riebalavimąsis, pagausėja spuogų ir komedonų. Kaip susitvarkyti su pasikeitusia, o kartais ir labai pablogėjusia odos būkle?

Nusiraminti ir susitaikyti. Suprasti savo moterišką ciklą ir nustoti kovoti su juo. Jau artėjant link menstruacijų nusiteikiame, kad turėsime išgyventi šitokią nemalonią savaitę ar net ilgiau. Priešmenstruacinį sindromą ir pačias menstruacijas asocijuojame su skausmu, bloga nuotaika, emocijų sąmyšiu, pakitusiomis kūno formomis ir aišku pablogėjusia oda. Priimkite šį natūralų moters procesą. O atsikėlusios ryte nebėkite iškart skaičiuoti pernakt atsiradusių spuogų ir nervintis dėl jų visą dieną.

Suplanuokite apsilankymą kosmetologinei procedūrai maždaug 7-10 dienų iki mm. Tai turėtų būti uždegimą slopinanti, riebią odos būklę balansuojanti, poras valanti, raminanti, drėkinanti procedūra.

Šiek tiek pakeiskite odos priežiūrą namuose – galite įtraukti priemones su salicilo rūgštimi, vitaminu A, niacinamidu, cinku . Jei paprastai spuogai nėra jūsų pagrindinė problema, o atsiranda tik PMS metu – kosmetikos priemones su šiomis medžiagomis galite naudoti tik tuo laiku ir per mm.

NESPAUDINĖKITE atsiradusių bėrimų!

Jei jaučiate, kad „kyla“ spuogas – naudokite šią priemonę PHYT’S „SOS Imperfections“ losjonas spuogeliams, 10 ml

Intensyvi, džiovinanti priemonė – losjonas spuogams. Rutulinis antgalis leidžia tiksliai užtepti produkto ant spuogelių ir juos neutralizuoja – po kelių dienų bėrimai sumažėja. Į formulę integruotas valomojo poveikio augalų kompleksas sukurtas tik iš eterinių aliejų ir atrinktų augalų ekstraktų, pagreitinančių spuogelių nykimą, dezinfekuojančių, mažinančių paraudimą. Priemonė patogi nešiotis su savimi ir naudoti esant poreikiui. 

Dar vienas veiksmingas produktas kylantiems spuogams „užgesinti“ – „COSRX Acne Pimple Master Patch“ pleistriukai nuo spuogų, 24 vnt.

Hidrokoloidinės medžiagos pleistrai skirti spuogų mažinimui ir apsaugo nuo jų išplitimo. Ramina uždegimą, raudonį, patinimą ir per kelias valandas spuogai akivaizdžiai sumažėja, o diskomfortas praeina. Pleistriukai puikiai sukimba su oda ir mažina spuogus Jums miegant.

Ilgalaikis retinolio naudojimas taip pat padės išvengti spuogų ir komedonų. Įtraukite į odos priežiūrą šį intensyvų serumą – „Environ Skin Care Concentrated Retinol Serum 1, 2 & 3“

Retinolis (vitaminas A) yra viena efektyviausių įvairias odos problemas ((foto)senėjimas, aknė, pigmentinės dėmės) sprendžiančių medžiagų. Be šio odai itin reikalingo vitamino serumo sudėtis papildyta kolostrumu ir vitaminu C. Produktas suteikia drėkinantį, raminantį, skaistinantį ir giliai atnaujinantį poveikį todėl mažina raukšles, pigmentines dėmes, randus, komedonų ir spuogų susidarymą, gerina odos stangrumą ir elastingumą. 


Pasikonsultuoti ir įsigyti kosmetikos priemonių galite susisiekę su kosmetologe Karolina.

Teksto autorė: kosmetologė Karolina Ruvelytė

You Might Also Like