LED Procedūros

LED šviesos terapijos poveikis

2019-09-07

LED šviesos procedūra – tai vienas iš fototerapijos metodų, kurio sukeliami pokyčiai odoje priklauso nuo naudojamos šviesos bangos ilgio –  415 nm (mėlyna), 630 nm (raudona) ir 830 nm (infraraudonieji spinduliai).

Raudona šviesa padidina ląstelėse adenozintrifosfato (ATP) kiekį. Ši molekulė yra tarsi kuras visiems procesams odoje vykti. Taip paskatinama fibroblastų veikla ir dermos baltymų produkcija, mažėja raukšlės ir randeliai. Šio spektro šviesa gerina odos paviršiaus vientisumą, pagreitina lėtinių žaizdelių ir odos gijimą po lazerinių, cheminio šveitimo procedūrų. Raudona šviesa naudojama jautriai ir kuperozinei odai taip pat tinka turint žvynelinę ir rožinę. 

Spuogus sukeliančios bakterijos P. acnes išskiriami porfirinai sugeria prietaiso skleidžiamus mėlynosios šviesos spindulius ir stimuliuoja fotochemines reakcijas, kurios aktyvuoja laisvuosius radikalus, toksiškai veikiančius P. acnes. Prie acne mažinimo prisideda ir raudona šviesa, kuri balansuoja sebumo produkciją ir keratinizaciją, reguliuoja citokinų išsiskyrimą iš makrofagų ir mažina uždegimą.

Daugiau apie procedūrą skaitykite – LED šviesos terapija.


Teksto autorė: kosmetologė Karolina Ruvelytė

You Might Also Like