Procedūros

Kolageno indukcijos terapija

2019-12-05

Kolageno indukcijos terapija (ang. Collagen Induction Therapy, CIT) – tai procedūra, kurios metu odoje atliekama daugybė mikro dūrių. Taip suskatinama kolageno sintezė ir padidinama transepiderminė medžiagų absorbcija (efektyviau pernešamos veikliosios medžiagos į gilesnius odos sluoksius). Taip pat ši procedūra vadinama mikroadatine mezoterapija.

Atliekant klasikinę mezoterapiją injekcijomis į odos sluoksnius sušvirkščiamos biologiškai aktyvios medžiagos. Ne visiems toks tradicinis injekcinis būdas yra priimtinas tad galima rinktis kolageno indukcijos terapiją / mikroadatinę mezoterapiją. Šios procedūros atliekamos itin mažomis adatėlėmis – mikroadatiniu metodu.

Kaip atliekama kolageno indukcijos terapija?

Procedūra atliekama specialiu aparatu, naudojant mikro adatų kasetes. Į mikro adatų sukurtus pažeidimus oda „reaguoja“ kaip į traumą. Taip sukeliamas natūralus organizmo fiziologinis atsakas atstatyti pažeistą odą ir išsiskiria įvairių augimo faktorių, aktyvuojami dermos fibroblastai ir naujo kolageno susidarymas. Tokio natūralaus odos stimuliacijos poveikio tradicinė injekcinė mezoterapija neturi. Taip pat tam tikros veido ir/ar kūno zonos mikro subadymas sukuria kanalus, per kuriuos ant odos išoriškai naudojamos sterilios mezoterapinės medžiagos žymiai efektyviau absorbuojamos į odą nepažeidžiant epidermio. Vienos procedūros metu gali būti naudojami keli mezoterapiniai kokteiliai, pripildyti itin biologiškai aktyvių medžiagų, pavyzdžiui, vienas odos stangrinimui ir atjauninimui, o kitas akių kontūrui. Įprastai ant odos tepamų mezoterapinių medžiagų absorbcija yra 15%. Po odos mikro subadymo priemonių skvarbumas padidėja iki 80 – 90%.

Ar procedūra skausminga?

Kosmetologijoje naudojama kolageno indukcijos terapija yra neskausminga. Šiek tiek diskomfortas gali būti jaučiamas tam tikrose srityse, tačiau nuskausminimas tikrai nereikalingas.

Kaip atrodysiu iškart po procedūros?

Po procedūros oda gali būti paraudusi. Tokia būklė praeina per kelias valandas, tai priklauso nuo odos jautrumo.

Kaip prižiūrėti odą po procedūros?

  • Keletą dienų po procedūros gali būti jaučiamas tempimas ir sausėjimas. Tai yra normalus reiškinys. Tiesiog naudojamos drėkinamojo poveikio priemonės.
  • 12 val. po procedūros neprausti odos, nenaudoti įprastų kosmetinių priemonių.
  • 48 val. po procedūros nenaudoti aktyvių serumų ir koncentratų.
  • Po procedūros keletą dienų vengti chloruoto vandens, baseino, pirčių ir buvimo saulėje.
  • Atliekant procedūrų kursą ir 30 dienų po jo, saugoti odą nuo UV spindulių. Būtina naudoti apsauginį kremą, kurio rekomenduojamas faktorius ne mažesnis nei SPF 30.

Ar procedūra atliekama visiems?

Taip, procedūra tinkama visais amžiaus tarpsniais. Atliekant kolageno indukcijos terapiją ir naudojant veiksmingas mezoterapines medžiagas pasiekiami rezultatai įvairiems odos poreikiams: odos atjauninimas, drėkinimas, raukšlių korekcija, stangrinimas, pigmentinių dėmių šviesinimas, išsiplėtusios poros, akių kontūro zonos problemos, randai, fotosenėjimas, slenkantys plaukai ir t.t. Procedūros atliekamos veido, kūno ir plaukuotoje galvos zonose. Tačiau procedūra neatliekama šiais atvejais:

odos ligos ir infekcijos (pvz. pūslelinė), uždegiminė aknė, onkologinės ir kitos organizmo ligos, infekcijos, polinkis į hipertrofinius ir keloidinius randus, použdegiminę pigmentaciją, hemofilija, cukrinis diabetas, antikoaguliantų vartojimas, alergija taikomų priemonių komponentams, nėštumas ir žindymas.

Koks procedūrų kursas?

Kolageno indukcijos terapija atliekama kas 3 – 5 savaites. Geriausiam rezultatui rekomenduojamas 6 – 8 procedūrų kursas.

Daugiau apie kolageno indukcijos terapijos procedūrą skaitykite čia.


Teksto autorė: kosmetologė Karolina Ruvelytė

You Might Also Like

Product Enquiry